Дозвільні документи

sert all

kudliak.com.ua - Арбітражний керуючий Кудляк Євген Васильович

http://www.pravo-kiev.com/wp-content/themes/twentyeleven/images/logo_small.png

 

«Нехай кожен вправляється в тому мистецтві, яке він знає»
Цицерон

 

Арбітражні керуючі розповіли, що насторожує їх у новому Законі про банкрутство

http://www.dkrp.gov.ua/photos/gallery/big3389bb55aa.jpg

 

Діє чи не діє новий закон про банкрутство?
Відповідь на це запитання стало основою дискусії під час засідання прес-клубу «Закон & Бізнес» Громадської ради при Держпідприємництві.

 

27 травня Держпідприємництво надало інформаційний майданчик для проведення заходу. Участь в обговоренні нової редакції Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» взяли розробники Закону і всі сторони процедур фінансової реструктуризації та банкрутства. Нагадаємо, що Закон набув чинності у січні цього року.

Лідери саморегулівних організацій арбітражних керуючих, практикуючі арбітражні керуючі з різних регіонів України наголосили на неоднозначності трактування норм Закону. А це, за їх словами, призводить до гальмування процедур банкрутства. Серед основних зауважень експертів також відсутність механізму захисту прав кредиторів та контроль за незалежною професією арбітражного керуючого.

«Під час розробки цього документа ми провели ряд заходів по обговоренню запропонованих норм. Конструктивна критика лунала вже тоді. Експерти Громадської ради при Держпідприємництві звернулись з проханням до органів влади відтермінувати на рік набуття чинності Закону, щоб ґрунтовно доопрацювати його за участю експертів-практиків. Проте, пропозиція була проігнорована», - прокоментував Голова Громадської ради при Держпідприємництві, президент Спілки кризових менеджерів України Павло Міхайліді.

За його словами, реформа була необхідна, оскільки попередня редакція Закону вже давно себе вичерпала. Такий інститут застосовується у всьому світі для відновлення економіки підприємств і захисту інтересів суб’єктів господарювання, інвесторів, трудового колективу. Важливо, щоб він реально працював і в Україні.

Павло Міхайліді, зокрема, акцентував на тому, що незрозумілим є, чому держава подовжує контролювати незалежну професію арбітражного керуючого. Адже у всьому світі ця професія регулюється через інститути саморегулювання: «Система саморегулювання, якою нам замінили ліцензування, - всього лише імітація».

Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімком зазначив, що, на його думку, оцінка Закону є надто жорсткою. «Питання саморегулювання обговорюється зараз не лише в цій сфері. Але чи готові ми взагалі до саморегулювання? На жаль, у деяких випадках – це безконтрольність і вседозволеність. Інститут банкрутства ефективно не працює. Саме тому були запропоновані зміни, - зауважив посадовець. - Держпідприємництво своєю діяльністю намагається, щоб усі нормативні акти були однозначними у трактуванні і застосуванні на практиці. Якщо ми дійдемо висновку, що запропоновані зміни потрібні – ми їх підтримаємо».

За підсумками заходу, пропозиції експертів систематизують та направлять до відповідних владних структур з метою врегулювання проблемних питань у сфері законодавства про банкрутство.

 

28.05.2013
© Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

01011, Київ, вул.Арсенальна, 9/11,тел. 254-56-73, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 

Пошук

Міністерство юстиції України

Партнери:

Мерітократична партія України

 

logo krisismen

Союз кризис-менеджеров Украины

 

logo fobis 1

Федерация оценщиков бизнеса
и интеллектуальной собственности

 

logo asconsulting2

Юридична Фірма
«АС Консалтинг»

 

Адвокатска контора
«Скляренко та партнери»

 

 

Адвокатська контора

Дмитра Забавського

 

logo kkk 1

Клуб коренных киевлян
"Вечность"

New Consulting

Комплексно-правовая система 
«Помічник арбітражного керуючого»


 

автоматизация полного цикла
работ по сопровождению
процедур банкротства.