Блогосфера

Дотримання конфіденційності домену

Доменна конфіденційність, не отримує уваги, яку вона заслуговує. Багато споживачі не знають про право запитувати їх дані, які повинні бути приховані з бази даних WHOIS, використовуваної для моніторингу володіння сайтом по всьому світу. Хоча підприємства не мають права на це, приватні особи завжди повинні бути проінформовані про їхні права при реєстрації нового веб-сайту.

Якщо люди зрозуміли, що їх контактні дані можуть бути знайдені за допомогою швидкого пошуку WHOIS, можуть з’явитися більше заперечень проти адрес, телефонних номерів та облікових записів електронної пошти, опублікованих в Інтернеті. Це особливо вірно, враховуючи, що WHOIS схожа на Жовті сторінки – загальнодоступну і загальнодоступну базу даних записів реєстрації доменних імен. Основний пошук в домені показує інформацію про обліковий запис для тих, хто зареєстрував певний домен.

Вам також буде цікаво: Що таке домен і навіщо він потрібен?

Існують різні причини, за якими конфіденційність домену може бути бажаною:

  • Запобігання масового збору даних. Веб-краулери переміщаються по Інтернету, потягнувши контактну інформацію в низькоякісні бази даних, які перепродаються або використовуються маркетинговими агентствами blackhat. Це може привести до збільшення обсягу спаму або небажаних телефонних запитів. Таке прибирання явно заборонена, але, як ми всі знаємо, це все ще відбувається.
  • Захист особистої безпеки і конфіденційності. Колишнім жертвам переслідувань або посягань не буде потрібно заохочення приховувати свої дані від громадської думки, і ніхто не стане жертвою шахрайства з ідентифікацією. Інформація, розміщена на WHOIS, могла б допомогти злочинцям скоїти крадіжку ідентифікаційних даних.
  • Збереження анонімності нових підприємств. Конфіденційність домену не поширюється на сайти з фінансової або торгової мотивацією, але реєстрація нового бізнес-домену як приватної особи перестає бути конкурентом, знаючи, що планується. Це зберігає конкурентну перевагу, особливо якщо доменне ім’я пропонує натяки на його майбутню роль.

Однак є й недоліки в маскуванні особистої інформації в Інтернеті:

  • Елемент підозри. Можливість ідентифікувати законне підприємство через WHOIS може переконати потенційних клієнтів або аудиторію. І навпаки, доменне ім’я з проксі-адресою може перешкодити потенційним партнерам або клієнтам зв’язатися.
  • Анонімність залежить від реєстру домену. Найбільш поширеними доменами керують авторитетні реєстри, які поважають право на недоторканність приватного життя. Проте, реєстри, відповідальні за деякі нішеві TLD, як відомо, порушують політику конфіденційності ICANN.
  • Чи не бездоганне рішення. Інтернет регулярно архівується, тому клонування існуючого домену ніколи не буде на 100% ефективним. Хоча в пошуках WHOIS будуть відображатися призначені дані проксі, зацікавлені сторони все одно можуть знайти дані про домен в Інтернеті, якщо вони дійсно цього хочуть.

Тим не менш, багато людей вважають, що переваги клонування їх списків WHOIS переважують будь-які недоліки. Найкраще, конфіденційність може бути придбана дешево. SimNetworks в даний час надає його безкоштовно протягом дванадцяти місяців при реєстрації нового домену .com. Все, що вам потрібно зробити, це додати доменну зону WHOIS в свою корзину покупок при придбанні нового домену. Існуючі домени також можуть бути приховані за все за 10 доларів США в рік за рахунок доступу до панелі управління і вибору цієї опції. Це навіть не впливає на можливість продажу або передачі домену на більш пізній термін.

Джерело: WebsiteForYou.

Tags

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close