Блогосфера

Як правильно підібрати домен

“Як ви домен назвете, так і бізнес розквітне” – так можна перефразувати відому фразу капітана Врунгеля з улюбленого мультсеріалу дитинства. А він має рацію. Правильно вибраних доменне ім’я підвищує авторитет сайту у очах відвідувачів і довіру з боку клієнтів.

Ось кілька рекомендацій як бажано зареєструвати домен.

1. Оригінальність домену. Головна ноша доменного імені – це виділити сайт з численних інших йому подібних. Він повинен бути індивідуальним і неповторним.
2. Смислове навантаження домену. Вибираючи доменне ім’я, наприклад на https://citydomain.com.ua/, необхідно простежити, щоб він піддавався логіці. Назва повинна вказувати на тематику сайту. Бажано, щоб назва містила ключове слово, яким характеризується ваш вид діяльності. Це допоможе відвідувачам не забути довго ім’я. flowersshop. xx – прекрасна назва для сайту з продажу квітів, сподіваюся мало хто здогадається публікувати тут про автомобілях або риболовлі.

3. Сприйняття домену. Це пункт теж має велике значення. Якщо хтось чує назву, то в голові відкладається якийсь образ, виникають асоціації. Найвдаліші назви, ті, які доповнюють один одного. Домен повинен передавати тільки позитивну інформацію, щоб у відвідувача було бажання заглянути сюди знову. Повертаючись до нашого прикладу flowersshop. xx, flower – квіти, shop – магазин. Місце де можна і потрібно купити коханій дружині (дівчині) квіти. Все ясно і зрозуміло.

4. Легкість запам’ятовування домену. Доменне ім’я повинне легко запам’ятовуватися, щоб в розмові по телефону ваш друг міг безпомилково записати назву. Намагайтеся уникати незрозумілих і складних словосполучень слів і букв.

5. Коротка назва домену. Невиправдано довге ім’я – зайві проблеми для відвідувачів. Спробуйте набрати в рядку браузера більше 20 знаків, при цьому не зробивши помилки. Petropavlovskkamshatskyflowersshop. xx – найімовірніше налякає відвідувача і він інтуїтивно буде обходити ваш сайт стороною.

Вам також буде цікаво: Зберігання данних за допомогою серверів.

Підібрати домен – дуже важливий і відповідальний крок на шляху створення сайту. 99% у вас виникнуть проблеми при підборі імені. Тоді доведеться вдатися до деяких хитрощів.

1. Дефіс в імені. Думок з цього приводу дуже багато. Деякі стверджують, що домен з дефісом важко запам’ятовується, вимовляється. Інші стверджують – розкрутка сайту найважливіше. Але в деяких випадках, саме дефіс рятує ситуацію при підборі домену. І знову ж таки – ми хочемо зареєструвати домен flowersshop. xx. Але не тут то було. Оказиваеться такий домен вже давно існує. А нам ой як хочеться такий гарний співзвучний домен. Тоді flowers-shop. xx може бути єдиним рішенням.

2. Використання цифр. Буває, що і дефіс не рятує ситуацію. Але ми так просто не здаємося. А як вам таке назва fl0werssh0p. xx і на самий крайніх випадок fl0wers-sh0p. xx? Замість букви про стоїть цифра 0. Візуально користувач нескоро помітить підміну і йому вистачить часу зробити заповітний клік. Ще приклад з цифрою 1 – f1owersshop. xx, f1owers-shop. xx.

3. Радіо в назві. Росомаха (RUS) Pocomaxa (EN) виглядає майже однаково. Використання транслітерації може привести відвідувача в замішання, при наборі такої адреси висока ймовірність зробити помилку. Але як то кажуть, хазяїн – барин. Вам вирішувати.

4. Якщо ім’я домену доступна лише англійською мовою, моя вам порада, перевірте правонапісаніе як пишеться слово. Прикро переглядати сайт престижній компанії з орфографічними помилками в назві.

5. Купівля домена. І остання порада в рамці цієї статті. Буває, що немає сил, часу, фантазії, натхнення у виборі домена і що найстрашніше для вас такий домен вже зайнятий кіберсквоттерами, то нічого не залишається як купити домен (якщо буде згода з іншого боку). Це питання дуже актуальне для власників торгових марок, які завчасно не потурбувалися про реєстрацію домену.

Джерело: itbukva.com

Tags

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close