Блогосфера

Як вибрати правильний сервер

Практично в будь-якій організації, фірмі або офісі є багато комп’ютерів, підключених до локальної мережі.

Цього, звичайно, не може бути без центру самої мережі – сервера, вибрати який можна на https://cityhost.ua/server/. Правильний вибір апаратного та програмного забезпечення для швидкості сервера і надійності мережі безпосередньо і часто залежить від офісних або ділових можливостей.

Як обирати сервер та на які критерії звернути увагу

Перед вибором сервера необхідно точно визначити, які ролі і функції він буде виконувати. Від цього залежить і майбутня конфігурація вашого сервера. Для сервера, що виконує прості мережеві завдання – шлюз доступу в Інтернет, VPN-сервер (VPN), автоматичний розподіл IP-адрес – підходить абсолютно для будь-якого сучасного ПК. Якщо основними завданнями сервера будуть файловий сервер і сервер бази даних, ви повинні вибрати сервер в залежності від кількості майбутніх користувачів.

Коли число користувачів менше 100 – підійде будь-який відповідний бюджетний сервер з 3-4 гігабайтами пам’яті, декількома портами Gigabit Ethernet і жорсткими дисками загальною ємністю 250-500 гігабайт. Якщо користувача більше 100, для бажаних серверів середня цінова категорія з одним або декількома ядерними процесорами: 8-16 гігабайт ОЗУ, наявність RAID-контролер, обраний таким чином, виходячи з кількості і частоти бази даних для архівації інформації.

Вам також буде цікаво: Хостинг: на що звернути увагу.

Для сервера, що виконує мультимедійну функцію – веб-сервер, онлайновий медіа-сервер, FTP-сервер – обладнання вибирається виходячи зі ступеня 1,5-2 ГБ ОЗУ для тисячі одночасно працюючих користувачів, обраної платформи процесора і залежно від кількість користувачів. Потрібно мати апаратний контролер RAID і кілька портів Gigabit Ethernet. Просто не забудьте мати велику кількість слотів розширення для установки додаткових жорстких дисків, при необхідності збільште ємність диска.

Після вибору обладнання виберіть програмне забезпечення, яке ви використовуєте. Для серверів, які виконують зберігання файлів, серверів DTP і WEB, медіасерверів, краще використовувати серверні операційні системи сімейства UNIX – вони більш стабільні та менш уразливі для хакерів і часто безкоштовні для використання.

Однак, якщо комп’ютер, на якому працює контролер домену, працює з Windows або якщо на ньому працює служба, яка працює на платформі Microsoft Windows, рекомендується використовувати сімейство Windows Server.

Джерело: CN.COM.UA.

Tags

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close